EVVO

Ukliďme svět - zde ke stažení

Den Země 2015

Letos opět uspořádali žáci ENVI - praktik 9. třídy oslavu Dne Země, tentokrát na téma: Co po nás zbývá?

Na pěti soutěžních stanovištích se žáci 2.-5. třídy seznámili hravou formou s pěti druhy odpadů, z čeho vznikají, jak se s nimi má zacházet. Postupně děti přivítali Skláři, Tetrapaci, Papírníci, Plasťáci a Bio komposťáci.

A nejen to - připravili jsme také tzv. Hřbitov odpadků, kde si každé družstvo "pohřbilo" jeden druh odpadu. Cedulky, které na stanovišti zůstanou, informují žáky o době rozkladu jednotlivých druhů odpadů (v některých případech kontrolu mohou provést až budoucí generace žáků :-)).

Pro děti z MŠ a prvňáčky jsme také nachystali hravé dopoledne ( to si vzali na starost deváťáci z VDM) , kde si  děti nejen zasoutěžily, ale také si mohly vyrobit drobnost z odpadních materiálů (kytičku z PET - láhve a myšku z papírových ruliček).

Podle ohlasů, které jsme získali, se dopoledne, i kvůli nádhernému počasí a rozkvetlé zahradě,pěkně vydařilo. Pochválit musíme nejen soutěžící, ale také žáky 9. třídy, kteří ke svým úkolům přistoupili velmi zodpovědně a vše zvládli na jedničku!

Datum vložení: 17. 1. 2016 18:29
Datum poslední aktualizace: 17. 1. 2016 18:31