II. A

Prázdniny utekly a už jsme DRUHÁCI.

Andrea B., Tomáš B., Jan F., Marek H., Eva H., Michaela H.,Diego H.,

Ladislav H., Lucie K., Tobiáš K.,  Karolína K.,  Klaudie K., Filip K., Klára L.,

Daniel M., Antonín N., Klaudie S., Anhelina S., , Natálie K.

Projekt dopravní výchova

20.10.2023

Ráno jsme se sešli ve škole a hned si řekli, jaká byla cesta do školy. Připomněli jsme si značky, které známe. Napsali si test. Většina by prošla jako chodec. Gratulujeme.

Největší zážitek byla jízda autíčkem na dopravním hřišti. Naučíli jsme se zastavit na stopce, jet na zelenou. Byl to zážitek. Ani jsme neměli moc pokut.

Protože pršelo, nešli jsme na vycházku k přechodu. Ve třídě jsme zjišťovali základní a povinné vybavení kola a povídali si, jak se chováme na silnici a přechodu.

Celý den se vydařil.

Náš celoroční projekt.

Výchovy jinak.

20.9.2023

Botanicus

PVČ, VÝV  - Navštívili jsme krásnou starobylou vesnici. V každém dřevěném domečku pro nás bylo připraveno překvapení. Vyrobili jsme si svíčku, rýžovali zlato, pohráli a vybarvili si loutku, spletli pevný provaz, směnili  si naše peníze na groše, zdobili   perník a pracovali jsme i s keramikou. Na závěr jsme si nakoupili dárečky pro rodinu. Na velké zahradě jsme našli bludiště a zajímavé železné sochy. Dobré byly  i bramborové placky, palačinky a limonády. Výlet se velmi vydařil, celou dobu nám svítilo sluníčko.

Dětská nota

HV                                   10.11.2023

Zúčastnili jsme se soutěže dětského sboru Paprsek v Mladé Boleslavi. Děti nám zazpívaly deset písniček a my je pak hodnotili potleskem. Soubor slavil padesat let od svého založení. Písničky se dětem líbily.

Národní galerie Praha

25.1.2024

VÝV

V Národní galerii jsme zkoumali vodu a  míchali různé barvy. Zjišťovali jsme, jak se voda může měnit v přírodě za působení světla. Prohlíželi jsme si nadherné obrazy vynikajících malířů a ve skupinkách jsme hledali, jak malíři namalovali vodu v přírodě. Celou výstavu jsme moc obdivovali.

NSV                                     Mořský svět

Zde jsme si prohlédli mořské živočichy. Těšili jsme se na žraloka a byli tam dokonce dva. Barevné ryby, koráli, celý mořský svět se nám moc líbil. Zaujala nás chobotnice. Některé rybky jsme mohli i nakrmit. Byl to zážitek.

ČeJ                             Divadlo S+H

20.2.2024

Hurvínek trochu nastydl a  Mánička se rozhodla, že mu bude číst pohádkovou knížku. Díky tomuto příběhu se dostali do země plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat, a už jim uvěznila  Žeryčka! Oni ho samozřejmě chtěli zachránit. Gerbera je poslala pro modré z nebe. Poradil jim mrak a my jsme se dozvěděli, jak v přírodě koluje voda. Modré z nebe vlastně byl déšť.

Pohádka se nám moc líbila.