Den Země 2016 - den včely

Ve čtvrtek 21.4.2016 proběhla na naší škole již tradiční akce - oslava Dne Země, tentokrát zaměřená na důležitou pomocnici člověka, na včelu. Organizátory byli žáci 7. třídy. Mediální výchova p. uč. Kolínové připravila stanoviště pro naše nejmenší (MŠ a 1. třídu) a pro speciální třídu. Žáci ENVI praktik s p. uč. Řípovou připravili stanoviště pro 2.-5. třídy. Během soutěžního dopoledne se děti dozvěděly informace o stavbě těla včely, o činnostech, které včelky vykonávají, o tom, jak opylují květy, jak staví plásty, jak mají vyvinuté smysly nebo které rostliny navštěvují. Ti nejmenší si včelku z vosku vyrobili. Vše probíhalo formou hry a k úspěchu celé akce přispěl nejen zodpovědný přístup žáků „sedmáků“, průvodců Jakuba a Elišky, ale také krásné počasí.

Datum vložení: 2. 4. 2023 13:26
Datum poslední aktualizace: 2. 4. 2023 13:27