Svátek má Svatopluk

23. 2. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty -6 až -10°C.

Speciální třída

Speciální třída byla zřízena pro žáky 1.stupně s lehkým a se středně těžkým mentálním postížením. Do této třídy jsou zařazováni žáci na základě doporuření Speciálního cenrta v Mladé Boleslavi.

Žáci jsou vzděláváni podle Školního vzdělávacího programu "Škola pro život". Ve třídě s dětmi pracují 2 učitelky a asistentka pedagoga. Podle schopností  někteří žáci dochází na výtvarnou výchovu, hudební výchovu a pracovní činnosti do příslušných ročníků základní školy. Umožňujeme tím žákům styk s ostatními žáky ve škole.

Speciální pedagogové:

Mgr. Marie Slivková

Nikola Kaczmarková, asistentka pedagoga

Radka Šturmová

Třída SPC

Třída P1

DO NAŠÍ TŘÍDY CHODÍ:

Maruška Nováková

Terezka Flodrmanová

Karolínka Adámková

Vojta Doleček

Roman Šubrt

Honzík Srpek

David Janeček

Pepíček Bohuněk

Michal Vavrek

PODĚKOVÁNÍ

Paní Flodrmanové a paní Novákové děkujeme za sešity a pomůcky na výtvarné činnosti.

Děkujeme rodičům, kteří přinesli potravu pro pejsky v útulku.

Velké poděkování patří všem rodičům, kteří přivezli či přinesli starý papír do bleskového sběru.

Děkujeme paní Klímové a paní Hrubé za mikulášskou nadílku.

Děkujeme paní Krupkové a paní Janečkové za příspěvek do tomboly na Školní ples.

Velmi nás potěšilo, že všichni přinesli starý papír do sběru. Děkujeme!!!

NA CO RÁDI VZPOMÍNÁME:

4. 9. navštívila 1. stupeň paní s pejskem a malým štěňátkem. Poučila nás o tom, jak se máme chovat, když potkáme pejska, podle čeho poznáme, jak se pes cítí apod.

20. 10. jsme navštívili Městské divadlo v Mladé Boleslavi, kde pěvecký sbor Jiřičky předvedl muzikál Archa Noemova. Byl to pro nás velmi pěkný zážitek. V muzikálu zazněly krásné písně a na pódiu jsme poznali známé tváře ze školy.

5. 11. jsme se znovu vypravili do Mladé Boleslavi za krásným hudebním zážitkem - Dětskou notou. Tentokrát jsme vyslechli 10 písní pro děti v podání pěveckého sboru Paprsek a vybírali jsme spolu s ostatními diváky nejhezčí písničku.

11. 11. jsme se zúčastnili exkurze v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi. Prohlédli jsme si historická letadla.

1. 12. jsme si zamuzicírovali a zahráli na čertíky při hudebním programu. Vyzkoušeli jsme si mimo jiné bubnování na drumbeny, pískání na píšťaly, ťukání na dřívka a chrastění na chrastítka z přírodních materiálů. Nechybělo zpívání, dramatizace a prvky muzikoterapie.

17. 12. jsme vystavovali a prodávali naše výrobky na vánoční prodejní výstavě. Ve stejný den jsme vystoupili na Vánoční akademii. Předvedli jsme živý betlém za zpěvu pěveckého kroužku.

26. 2. naše třída pořádala karneval. Nejprve jsme si již tradičně připravili pohoštění, tentokrát to byly výborné tousty, doplněné zeleninou. Všechny děti pilně pracovaly a jedly s chutí. Potom jsme tančili a bavili se v tělocvičně.

16. 3. jsme vyslechli kytarový koncert. Koncert byl opět velmi pěkný, tentokrát nás pan Kaulfers seznámil s tím, jak využívá k hraní také moderní techniku.

21. 3. jsme ve třídě uvítali našeho známého policistu z Městské policie Mladá Boleslav, který si přišel s dětmi popovídat o bezpečném chování a zodpověděl všetečné dětské dotazy.

19. 4. si menší děti užily akci Městské policie na hřišti školky.

21. 4. jsme se zúčastnili Dne Země. Vojta a Roman tentokrát pomáhali připravovat žákům 7. třídy činnosti pro žáky naší třídy, prvňáky a školku. Pro všechny byl Den Země pěkným zážitkem, děkujeme sedmákům i paní učitelce Kolínové.

3. 5. menší děti vystoupily na Akademii ke Dni matek s písní s básničkami o zvířátkách Pět minut v Africe. Na vystoupení jsme se začali chystat již v září. Děti si vyzkoušely zpěv a recitování do mikrofonu. Všechny si zaslouží za vystoupení velikou pochvalu!!!

17. 5. jsme se zúčastnili společně s žáky 5. třídy velmi zajímavého programu o zdravé výživě s názvem Zdravá 5. Rodiče se mohou podívat na stránky "Zdravé 5" na internetu, jsou tam i informace pro ně.

26. 5. jsme navštívili Zoologickou zahradu v Liberci. Výlet se nám vydařil včetně pěkného počasí. Roman nám připravil prezentaci fotografií z výletu, takže jsme si mohli ještě druhý den ve škole připomenout naše zážitky.

NA CO SE MŮŽEME TĚŠIT

- 1. 7. - 31. 8. - prázdniny

Vyrábíme podzimní skřítky.

Učíme se o včelách.

Učíme se o včelách.

Všichni pozorně posloucháme.

Maškarní - všem nám to moc slušelo.

Čarodějka Maruška a princezna Karolínka.

Čarodějka Maruška a princezna Karolínka.

Klaun Martin a čaroděj David.

Klaun Martin a čaroděj David.

Připravujeme občerstvení.

To si pochutnáme.