Svátek má Johana

21. 8. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 28 až 32°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Vítejte v sekci výchovného poradenství

Výchovná poradkyně: Ing. Ivana Řípová

Konzultační hodiny: středa 14.30 - 15 hodin a podle dohody

Informace pro rodiče žáků s diagnostikovanými poruchami učení nebo chování

Vážení rodiče, Pedagogicko - psychologická poradna v MB doporučuje, abyste k vyšetření předložili školou vyplněný dotazník nebo vypracovaný Plán pedagogické podpory. Je proto nutné s předstihem informovat školu o termínu vyšetření v PPP. Tyto dokumenžty pomohou zkvalitnit závěry z vyšetření Vašeho dítěte.

Informace k přijímacímu řízení na střední školy pro školní rok 2018/19

Přijímací řízení ve školním roce 2018

Doporučuji rodičům sledovat stránky škol, o které má Vaše dítě zájem. V současné době probíhají Dny otevřených dveří na školách a jejich návštěva Vám a Vašim dětem určitě pomůže při výběru vhodné školy.

Vážení rodiče, uvádím stručný popis kroků, které je třeba učinit pro zdárný průběh přijímacího řízení.

1. Vyplněnou přihlášku na střední školu donést výchovné poradkyni, do 9. února. V řádném termínu je možné podat 2 přihlášky do 1. kola přijímacího řízení. Budou to 2 stejnopisy, kde se ve stejném pořadí uvedou buď 2 vybrané školy nebo 2 vybrané obory na stejné škole.

2. Základní škola zkontroluje a potvrdí přihlášku, předá dítěti a rodič doručí (poštou doporučeně, či osobně) přihlášku na střední školu do 1.3.2017. Nezapomeňte nechat potvrdit lékařem, pokud to škola vyžaduje.

3. Testování uchazečů do maturitních oborů bude letos povinné a tyto testy se budou konat ve 2 termínech.

4. Na středních školách proběhne přijímací řízení a  ředitelé škol vyvěsí seznamy přijatých uchazečů na veřejně přístupném místě ve škole a na svých webových stránkách.

Nepřijatým uchazečům rozešlou rozhodnutí o nepřijetí. Toto je nutné včas převzít  a do tří dnů je možné proti tomuto rozhodnutí podat odvolání.

5. Pokud ředitel střední školy rozhodne ještě o konání vlastních přijímacích zkoušek, stejným způsobem oznámí výsledky po datu konání přijímací zkoušky a po uzavření přijímacího řízení.

6. Přijatí žáci nejpozději do 10 pracovních dnů po vyhlášení výsledků přijímacího řízení odevzdají na střední školu zápisový lístek, jinak zanikají účinky rozhodnutí o přijetí.

7. Zápisový lístek uplatní uchazeč pouze jednou. Výjimkou je případ, kdy je uchazeč přijat na jinou školu na základě kladně vyřízeného odvolání.

8. Po uzavření 1. kol přijímacího řízení střední školy s volnými místy mohou vyhlásit další kola přijímacího řízení, kam uchazeč může podat neomezený počet přihlášek - vyplňuje již pouze 1 školu na 1 přihlášku.

Doporučuji sledovat webové stránky středních škol, o které má Vaše dítě zájem - ředitelé středních škol zde musí do 31.1.2018  uvést podmínky přijímacího řízení a jsou zde uváděny aktuality.

V případě jakýchkoli nejasností mě samozřejmě můžete navštívit v době mých konzultačních hodin nebo se domluvit na jiném termínu nebo mě kontaktovat mailem: ripova.iva@seznam.cz, či na tel. 732 813 883.

Přeji úspěšné zdolání přijímacího řízení :-)