Svátek má Soňa

28. 3. 2020

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Tak už jsme třeťáci.

Míša, Lucka, Kristián, Kuba, Jára, Lucka, Samuel, John,Petr,Kuba, Karolína, Dominik, Filip, Nikolka, Anička, Adam, Kristýna, Nikolka, Šimon, Maruška, Matyáš

Všechny zdravíme.

Domácí příprava

Ahoj, pokud budete moci, můžete mi posílat ofocené vypracované úkoly na mail - jana.novotna@zsbezno.cz

Ráda si přečtu, co jste už vypracovali. Jinak se na Vás těším a doufám, že se brzy uvidíme. Mám i messenger, můžete fotky posílat i tam.Vyhledejte na Facebooku Jana Novotná s obrázkem pejska (Bernský salašnický) a budeme ve spojení na messengru.

Ahoj všichni.18.3.2020

Opět chválím za  vypracování úkolů. Tak a budeme pracovat dál .

Matematika – Školákov násobení a dělení, Vymýšlet písemně příklady do tisíce. Geometrie – rýsovat přímky a úsečky , úsečky měřit.

Český jazyk –str.112/2,4

Čtení – Případ s Hejkalem – odpověz na otázku a napiš do mailu – Čím se stal Hejkal?

NSV1 Zapiš si do sešitu Pravěký člověk byl malíř, řezbář a sochař.

A napiš mi do mailu , jak vypadaly pravěké osady.Vv – pokus se namalovat pravěkou osadu.

ANJ – Přečetl a přeložil jsi článek na straně 49,  Napiš mi, opět do mailu, česky,  o čem článek byl. Všechna slovíčka máš vzadu na str.71-74.

Tv – doufám, že běháte aspoň na zahradě. Pohyb je zdravý .

Držím palce , ať Vám všechno jde. Vy jste ale šikovní, tak to zvládnete. Nezapomeňte poděkovat rodičům. JN

Ahoj všichni 23.3.2020

Jste úžasní, moc se mi líbí, jak úkoly vypracováváte. Poděkujte rodičům za pomoc a zkuste si, co nejvíc úkolů udělat sami. Jste šikovní a zvládnete to.

Tak jdeme na to.

Matematika – dál procvičujeme násobilku a + - do 1000. Pomůže Ti kalkulačka (kontrola). Vzpomínáš si, co znamená rovná se s tečkou nahoře?

Český jazyk – 112/5

Čtení – str.101 -107 odpověz na otázky za článkem, protože je dost dlouhý, necháme si ho celý týden.

NSV1 –str. 52, Staré pověsti české – Co je pověst? Zkus se nad tím zamyslet, ve škole jsme si to říkali. Jednu jsme i četli. Znáš nějakou pověst? Napiš jakou.

ANJ – Článek na str. 49 jste většinou zvládli výborně. Podobně můžete přeložit i druhý článek (zelený). Slovníček máš vzadu v učebnici.

TV, Vv a Hv – předpokládám, že se proběhnete na zahradě, namalujete si nějaký obrázek ( ráda ho v mailu uvidím) a zazpíváte si nějakou oblíbenou písničku.

HUDEBNÍ VÝCHOVA

Zazpívejte si pro radost!

Pusťte si písničku: https://www.youtube.com/watch?v=9YWcQRKNyjM.

Ve středu 25. 3. si zazpívejte ve 12.30 s ČT 1 tuto známou píseň: Není nutno. Doufám, že se k vám přidají rodiče a sourozenci.

Až se zase setkáme ve škole, zazpíváme si ji společně.

Děti z pěveckého kroužku, ale i ostatní si mohou poslechnout píseň Defilé u moře https://www.youtube.com/watch?v=5rvC2dqAQqc, je to legrace.

Zdraví vás Jaroslava Pelcová

Ahoj, tak už jsem tu opět, dnes je 25.3.2020.

Chválím a chválím, většina z Vás pracuje super. Poděkujte i rodičům, ale vidím, že pracujete i sami a to je moc dobře. Já se taky učím a dnes Vám ukážu i novinku.

Tak začnem:

Český jazyk - stále opakujeme vyjmenovaná slova - str.113/7.Piš jen slova, kde něco chybí.

Čtení - stále čteme stejný článek, byl dlouhý str.101-107, otázky na konci.

NSV2 -str. 47 Zásady zdravého žívota - to se hodí, jak v současné době pečujete o své zdraví? Napiš mi o tom.

ANJ - stále překládáme stejný článek str.49

Tak a teď přijde ta novinka.

Matematika , pošlu Vám pracovní list a vy mi ho přímo vyplníte a pošlete zpět.

Jak na to: rozklikni 2x pracovní list

otevře se

vyplníš

klikni na soubor - uložit jako - na plochu

v mailu - nová zpráva nebo nový mail

připojit soubor

odeslat

Tak jsem sama zvědavá, jak to dáme, ale my jsme šikovní.Zatím se mějte.

27.3.2020

Tak se opět hlásím. Moc a moc chválím, většina pracujete opravdu super.

Matematika

Prosím trénujte násobilku na Školákově a sami si pište pod sebe příklady do 1000. Ať to nezapomenete, vím, že jste to všichni uměli.

A teď zase trošku něco nového – pracovní list, kde je zaokrouhlování na stovky.  Posílám do mailu.

ANJ – i tady posílám pracovní list, budete zde procvičovat slovíčko mít – já mám, ty máš ………….

Český jazyk

Prosím, i tady můžete na Školákově trénovat vyjmenovaná slova. A opět, zde mám pracovní list na podstatná jména. Podstatná jména bychom měli znát, tak doufám, že to zvládnete.

Zvířátka děkují .

Sbírali jsme pro ně kaštany.

Michal Moc 13 kg

Nikola Novotná 12kg

Nikola Zavacká 5,5kg

Jakub Linhart 4,8kg

Bruslení

15.1.2020

19.2.2020

11.3.2020

Co tento školní rok budeme dělat?

Projekt - Zajímavá místa našeho kraje

19.9.2019 - Hrad Valečov, zámek Mnichovo Hradiště

Výlet se vydařil. Už poznáme hrad a zámek. Lépe se žilo na zámku.

17.10.2019 Mladá Boleslav Čistička VAK - jsme EKO škola měli bychom vědět, jak se čistí voda, kterou jsme si sami znečistili.

7.11.2019 Dětská nota Mladá Boleslav

Poslechli jsme si písničky. Soutěžili jsme. Vybrali nejlepší skladbu.Na závěr jsme si prohlédli muzeum starých aut. Dětská nota se totiž koná v muzeum naší nejznámější továrny - ŠKODA Mladá Boleslav.

9.12.2019

Zámek Stránov

Procházeli jsme se po zámku. Komoří, kuchařka se zamilovaným kuchařem, služka, kněžna a kníže nám ukázali  vánoční zvyky, které někteří lidé dříve ale i dnes dodržují. Ozdobili jsme si svíčky, rozkrojili jablko, jedli vánočku. Vše bylo jako v pohádce.

29.1.2020

Kino Mladá Boleslav

Zakleté pírko. Pohádka se nám moc líbila. Hlavně čerti.

27.2.2020

Letecké muzeum Mladá Boleslav

Prohlédli jsme si zajímavá letadla.Pan průvodce o nich velmi zajímavě povídal. Někteří i létali na trenažéru. Zkusili jsme si klouzačku, ze které mohou lidé také vystupovat z letadla.