Svátek má Otmar

16. 11. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností.. Denní teploty 6 až 10°C, místy okolo 4°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Vážení strávníci,

Od 1. 9. 2017 došlo ke změně způsobu úhrady za stravné ve školní jídelně Bezno. Stravné se hradí zálohově, tzn. měsíc dopředu a pouze se zřízeným souhlasem k inkasu. Přihlášky ke stravování je možné vyzvednout v kanceláři školní jídelny, v kanceláři účetní školy nebo stáhnout ze stránky www.zs-bezno.cz.

Na základě vyplněné přihlášky je nutno v bance zřídit souhlas k inkasu. Potvrzenou přihlášku odevzdejte v kanceláři školní jídelny, kde budete přihlášeni ke stravování.

Povinností strávníků (zákonných zástupců) je zajistit si dostatek finančních prostředků na účtu vždy před srážkou tj. 16. dne v měsíci.

Cena oběda:     7 – 10 let                  23,- Kč

11 – 14 let                  26,- Kč

15 a více let                29,- Kč

Cizí strávníci              66,- Kč

Důchodci                    56,- Kč

V případě, že budou obědy nezaplacené, bude stravování zrušeno do doby, než bude vyrovnán dluh. Uhrazení dluhu probíhá v kanceláři školní jídelny nebo u účetní v hotovosti.

Strávníci jsou automaticky přihlašování na další měsíc. Je důležité hlásit každou změnu a ukončení stravování, protože strávník je přihlášen automaticky a je mu účtováno stravné.

Zrušení souhlasu k inkasu je možné až 1 měsíc od posledního dne stravování. Obědy je možné odhlásit na následující den nejpozději do 13. hodin. Objednávání a rušení stravy je možné provádět pomocí internetu na adrese www.strava.cz.

Zaplacené obědy v době nemoci je nutno odhlásit, neodhlášené propadají – podle zákona č. 561/2004 Sb.

První den nemoci je možno oběd odebrat do jídlo nosiče (rodiče).Za neodhlášený oběd (v době nemoci a dni, kdy neprobíhá vyučování) si může škola doúčtovat režijní náklady.

Kontakty:

Školní jídelna  Víznerová Jolana        tel. 326395207

Účetní             Šustrová Lenka             tel. 739715422                       e-mail:  ucetni@zsbezno.cz

kuchyne@zsbezno.cz

Součástí školy je školní jídelna a výdejna v MŠ, která připravuje stravu pro: 50 dětí MŠ,  cca 200 žáků ZŠ a 33 zaměstnanců školy.

účetní Lenka Šustrová
  vedoucí kuchařka Jolana Víznerová
  kuchařka Jana Flodrmanová
  kuchařka Marcela Vítková
  kuchařka Helena Kuklová
  kuchařka Květuše Trefilová

!!!!!!!!!!!!!!!!! Důležité upozoznění pro rodiče !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

=========================================

Formuláře ke stažení (rovněž dostupné na úřední desce):

Cena obědů od 1.září 2015

Změna ceny stravného / vyšší vstupní cena potravin /

přesníd.,oběd,svačina  3-6 let 38,- Kč
  přesníd.,oběd   3-6 let 31,- Kč
  přesníd.,oběd,svačina  7 let 40,- Kč
  přesníd.,oběd   7 let 33,- Kč
věk.kategorie 7-10 let 23,- Kč
  věk.kategorie 11-14 let 26,- Kč
  věk.kategorie 15 a více 29,- Kč

Způsob platby :  1/z účtu jakékoli banky souhlasem k inkasu

k 15. v daném měsíci na příští měsíc

2/ v hotovosti zaplacené vždy k 18. v měsíci

jen ve vyjímečných případech

Platba se provádí zálohově na příští měsíc a odečtení za odhlášené obědy

z předešlého měsíce.

Obědy se přihlašují a odhlašují osobně nebo telefonicky vždy do 13. hodin

předcházejícího dne.Nárok na odebrání stravy má strávník pouze v přítomnosti ve škole a v prvý den nepřítomnost / nemoc,atd./.V ostatní

dny na stravování nárok nemá a nemůže stravu ze školní jídelny obdržet.Obědy v době nepřítomnosti nutno odhlásit,neodhlášené obědy

propadají podle zák.561/2005 Sb.Strava se odebírá pouze v jídlonosičích,

ne lahve a plastové kelímky.Odebraná strava z jídlonosičů je určena k okamžité spotřebě.

Do kategorie jsou strávníci zařazeni podle data narození podle vyhlášky

107/2005 Sb.

Cílem školního stravování je zabezpečit stravování a pitný režim co největšímu počtu dětí a žáků v souladu se současnými výživovými trendy, tj. zejména snížit podíl živočišných tuků, zvýšit spotřebu rostliných produktů (luštěnin) jako zdroje minerálů a vitamínů, při podávání mas dávat přednost libovému masu, rybám a drůbeži. Je podávána pestrá strava bohatá na ovoce, zeleninu, obiloviny a výrobky z nich. Jsme střídmí v konzumaci cukru a sladkostí.

Důležitým cílem je seznamovat žáky s novými trendy ve výživě a koncipovat školní jídelnu jako informační a výchovné centrum.

Předvánoční nálada

Spokojení strávníci