Svátek má Lucie

13. 12. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 1 až 5°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Zpět na přehled projektů

PROJEKT ŠKOLA PÍSNIČKOU

Naše škola se zapojila do projektu Škola písničkou, jehož cílem je inovace a zpestření výuky hudební výchovy na 1. stupni základní školy prostřednictvím využití zábavných a nenásilně naučných písniček. Každý žák obdržel CD s 12 písničkami a hudebními základy písní. Učitelky HV dostaly i další materiály – texty, metodiky, pracovní listy.

Děti se ve škole učí zpívat vybrané písně. Každý si jistě našel svoji oblíbenou píseň.

Žáci se mohou těšit na interaktivní vystoupení, na kterém zpěvačka Kristýna Peterková a hudební skladatel Karel Mařík zazpívají společně s dětmi písně z CD Škola písničkou. Tato akce se uskuteční 19. 12. 2012 od 8 hodin v Kulturním domě v Bezně.

Součástí projektu je také tvůrčí soutěž žáků o nejlepší písňový text. Žáci 3. – 5. ročníku si psaní textu vyzkoušeli. Nejlepší báseň, splňující celkem náročná kritéria soutěže, vznikla spojením prací dvou děvčat – Elišky Růžičkové ze 3.A a Veroniky Semirádové z 5. třídy.

Povedená škola

1.    Ráno jdeme do školy.

Máte všichni bačkory?

Učitelky se jen diví,

Máme žáků plné třídy.

Refrén: Nyní už to každý ví,

že jsme škola srandovní.

Rádi se v ní učíme,

hodně toho umíme.

2.    Dneska máme tělocvik,

budem všichni pohyb mít.

Obratně si zacvičíme

a při tom se pobavíme.

3.    Školník si z nás vystřelil,

že tam viděl velký stín.

Všichni jsme tam běželi,

abychom ducha viděli.

Školník se hned začal smát,

Že si chtěl jen s námi hrát.

4.    Víme, kde je sever, jih,

teď už ale musím jít.

do lavice rychle hnát,

učitelku poslouchat.

Refrén:

Tento text jsme poslali organizátorům projektu, nejlepší texty budou zhudebněny. Držíme děvčatům palce.

S K V Ě L Á    Z P R Á V A:

Porota soutěže dostala celkem 18 textů, z nichž chtěla původně vybrat 12 nejlepších textů ke zhudebnění. Porota byla velmi potěšena, jak pěkné texty děti vytvořily. Proto vyhlásila, že všech 18 textů je vítězných, a hudební skladatel Karel Mařík složí melodie ke všem textům.

Blahopřejeme Elišce Růžičkové a Veronice Semirádové k úspěchu jejich básně. Žáci školy se budou moci v novém roce naučit píseň s jejich textem. Děkujeme.