Svátek má Otmar

16. 11. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností.. Denní teploty 6 až 10°C, místy okolo 4°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Volby do školské rady

Č. j.: 306/2018ZŠ                                                                                       V Bezně 1. říjen 2018

Oznámení

Vzhledem k blížícímu se konci funkčního období volených členů stávající školské rady, na základě ustanovení §167 školského zákona a v souladu s Volebním řádem pro volby členů školské rady vyhlašuje ředitelka školy Mgr. Eva Kapounová volby do školské rady.

Volby se uskuteční dne 8. 11. 2018 od 15:00 do 17:00 hodin ve vestibulu základní školy, Školní 242, Bezno.

Školská rada je volený orgán, který se skládá z devíti členů. Jeho vznik, pravomoci a činnost upravuje školský zákon a volební řád vydaný zřizovatelem:

- třetinu školské rady jmenuje zřizovatel,

- třetina je volena pedagogickými pracovníky školy,

- třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a zletilí žáci školy .

Pro volby členů školské rady zřizuje ředitel školy přípravný výbor ve složení:

Ing. Ivana Kolínová                   předsedkyně

Mgr. Andrea Withelmová,        členka

Mgr. Pavel Dvorský                  člen

Zákonní zástupci mají možnost navrhovat kandidáty ze svých řad osobně na sekretariátu školy, přihláška na kandidáta je k vyzvednutí na sekretariátu školy, ke stažení na web. stránkáchuzávěrka kandidátek 24. 10. 2018 do 14:00 hod.

Kandidáti musí svým podpisem potvrdit souhlas s navrhovanou kandidaturou.

Přípravný výbor do 24. 10. 2018 zveřejní seznam kandidátů do školské rady na informačním panelu školy a na webových stránkách školy. Zároveň předá všem zákonným zástupcům žáků volební lístky s tímto seznamem kandidátů.

Zákonní zástupci žáků na volebním lístku určí tři jimi volené kandidáty. Volební lístek odevzdají dne 8. 11. 2018 (třídní schůzky) do zapečetěné volební urny umístěné na chodbě školy. (Zákonní zástupci žáků, kteří mají ve škole více žáků, volí pouze jedenkrát. Za zákonné zástupce kandiduje a volí pouze jeden ze zákonných zástupců). Přípravný výbor na základě výsledků hlasování sestaví pořadí kandidátů ve volbách. Členy školské rady se stanou tři zákonní zástupci žáků s nejvyšším počtem hlasů zákonných zástupců žáků zúčastněných v těchto volbách.

Výsledky voleb škola (přípravný výbor) zveřejní na informačním panelu školy a na webových stránkách školy dne 12. 11. 2018.

Mgr. Eva Kapounová, ředitelka školy

_______________________________________________________________________________

Školská rada je orgán, který se podílí na správě školy. Má 9 členů. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a třetinu volí pedagogičtí pracovníci.

Funkční období školy je tříleté a podle §168 školského zákona se řídí těmito pravidly:

• školská rada zasedá nejméně 2x ročně a svolává jí její předseda
  • na vyzvání předsedy školské rady je ředitelka školy nebo jiný pověřený zástupce školy, se zasedání zúčastnit

Ředitelka školy je povina umožnit školské radě přístup k informacím o škole, předložit jí dokumentaci, pokud si ji vyžádá. Informace chráněné zvláštními právními předpisy poskytne pouze za podmínek stanovených zvláštním předpisem.

a)vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů,
b) schvaluje výroční zprávu,
c) schvaluje školní řád a navrhuje změny,
d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků,
e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,
f)  projednává návrh rozpočtu,
g) projednává zprávy České školní inspekce,
h) podává podněty řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní zprávy.

O schválení dokumentů uvedených v bodě b) až h) rozhodně školská rada do 1 mesíce od jejich předložení ředitelkou školy. Pokud školská rada tento dokument neschválí, ředitelka školy předloží dokument k novému projednání do 1 měsíce. Opakovaného projednání se účastní zřizovatel. Není-li dokument schválen ani při opakovaném projednání nebo pokud školská rada neprojedná dokument uvedený v odstavci b) až h) do 1 měsíce od předložení ředitelkou školy, rozhodne o dalším postupu bez zbytečného odkladu zřizovatel.

Složení nově zvolené školské rady

za ZŠ Zdeňka Míčová (MŠ)  předsedkyně
  Věra Juhaňáková (1.st.)
  Bc.Václav Horák (2.st.)
  za rodiče Jan Trefil (MŠ)
  Michal Korejza (1.st.)
  Roman Zeithaml (2.st.)
  za zřizovatele František Čančík
  Ing. Marcela Líbalová
  Pavel Kočí

Školská rada byla zvolena na plenárním zasedání 12. listopadu 2015. Ustavující schůze s volbou předsedkyně se konala 8. prosince 2015.

ze zasedání volební komise dne 13.11.2015

Volební komise ve složení
Předseda volební komise : Mgr. Pavel Dvorský, učitel ZŠ
Členové volební komise :    Mgr. Luděk Řípa, zástupce ředitele
                                                Mgr.Jana Novotná, učitelka 1.st.
                  Dana Sádlová Kašpárková, sekretářka
se sešla ve středu 13.11.2015 ve 12.00hod. a vyhodnotila výsledky voleb do Školské rady při ZŠ a MŠ Václava Vaňka v Bezně takto:

mateřská škola
vydané
odevzdané
platné
neplatné
volební
hlasy
lístky

základní škola

Celkem

Seznam kandidátů do Školské rady

preference

ZŠ-1.st.
Jana Bajerová

Michal Korejza

Martina Vavračová
ZŠ-2.st.
Roman Zeithaml

Jiří Pavlíček

Iva Nová

Voleb se zúčastnilo 141 rodičů, tj. 59% z celkového množství možných voličů.

Z řady rodičů byli do Školské rady zvoleni tito zástupci:
Za mateřskou školu pan Jan Trefil.
Za 1.stupeň základní školy pan Michal Korejza.
Za 2.stupeň základní školy paní Roman Zeithaml.

Mgr.Pavel Dvorský, předseda volební komise